Clubul de turism Concordia Lugoj

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Club de turism din Lugoj cu urmatoarele obiective: * organizarea de drumetii, tabere, actiuni de cercetare, * introducerea de noi trasee si popularizarea lor, * educarea tineretului pentru un turism ecologic


3 participanți

    Curs catarare- escalada sportiva

    Ţîru Călin
    Ţîru Călin


    Numarul mesajelor : 186
    Data de inscriere : 30/03/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Lugoj

    Curs catarare- escalada sportiva Empty Curs catarare- escalada sportiva

    Mesaj  Ţîru Călin Lun Iul 16, 2012 11:39 pm

    De ceva timp am inceput sa ii pregatesc pe 2 dintre noii simpatizanti ai clubului si anume Nandy si Anda in ceea ce prieste cataratul sau escalada sportiva.

    Vazand ca ei prind destul de repede ideile de baza a acestui sport as vrea sa deschid un program oficial de functionare a panoului de escalada ce il avem la subsolul liceului Brediceanu.

    Panoul va fi deschis de 10 ori pe luna si anume:

    saptamana 16-22 iulie

    Marti 17 de la ora 19:00
    Joi 19 de la ora 19:00
    Vineri 20 de la ora 17:00*

    Saptamana 23-29 iulie Curs catarare- escalada sportiva Climbing-smiley

    Luni 23 de la ora 19:00
    Miercuri 25 de la ora 19:00
    Vineri 27 de la ora 17:00

    si asa mai departe... adica o saptamana luni miercuri vineri , urmatoarea saptamana marti si joi (*vineri doar la cerere)


    Va astept sa invatam impreuna ce inseamna cataratul.

    contact 0724 087 485

    Curs catarare- escalada sportiva Climbing-smiley


    Curs catarare- escalada sportiva Rock-Climbing-Smiley-Rock-climbing-rock-climbing-smiley-rock-wall-smiley-emoticon-001140-medium
    avatar
    Anda Stan


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 17/07/2012
    Varsta : 29
    Localizare : Lugoj

    Curs catarare- escalada sportiva Empty Re: Curs catarare- escalada sportiva

    Mesaj  Anda Stan Mier Iul 18, 2012 12:33 am



    La ultimul antrenament de căţărat Călin a venit cu ideea unei deplasări la Caransebeş, pentru a face căţărări pe panoul din parcul oraşului. Aşadar, am luat atitudine, şi vrem să punem ideea în practică, urmand să facem următorul antrenament acolo.
    Pentru asta, dăm sfoara in ţară, că joi (19.07.2012) la ora 14:15 se pleacă cu trenul din gară (din Lugoj) pentru ca pe la ora 15 să ajungem. Acasă ne întoarcem cu trenul de la 19:22, avand astfel aproximativ 3-4 ore la dispoziţie pentru căţărat.

    Aşa că,afar' din case, jos de pe pereţii facebook-ului şi hai cu noi pe pereţii de căţărat !
    Doritorii să ia legatura cu mine sau Călin.

    P.S. Pentru a escalada panoul nu este nevoie de pregătire anterioară, doar de chef şi ambiţie, că se poate Smile
    avatar
    Dani Bako


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 27/07/2012
    Varsta : 48
    Localizare : pe langa Timisoara

    Curs catarare- escalada sportiva Empty Re: Curs catarare- escalada sportiva

    Mesaj  Dani Bako Sam Iul 28, 2012 1:12 am

    E bine ca se intampla astfel de evenimente si ca se mai gasesc oameni interesati de sportul asta.
    Partea trista e ca de atatea generatii nu am reusit sa construim un panou mai serios decat cel existent (si il folosim eventual pe cel din Caransebes Sad )
    Cred ca daca ar fi un numar suficient de mare (dar nu neaparat foarte mare) de oameni interesati, s-ar putea realiza ceva si in Lugoj. Oare nu ar merita resuscitat topicul dedicat panoului de catarat?

    Continut sponsorizat


    Curs catarare- escalada sportiva Empty Re: Curs catarare- escalada sportiva

    Mesaj  Continut sponsorizat

      Subiecte similare

      -

      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 10:41 am