Clubul de turism Concordia Lugoj

Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Club de turism din Lugoj cu urmatoarele obiective: * organizarea de drumetii, tabere, actiuni de cercetare, * introducerea de noi trasee si popularizarea lor, * educarea tineretului pentru un turism ecologic


+2
Arpi
Norby
6 participanți

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    avatar
    Norby


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 31/03/2009
    Varsta : 47

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Norby Vin Apr 03, 2009 2:46 am

    Eu propun sa facem o actiune ecologica sambata 11.04.2009 intitulata "Orasul nostru - Intre Om si Natura"( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)
    Materiale: afis, saci de gunoi, Eventual o mica tombola
    Publicitate: - Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj,Colegiul National Iulia Hasdeu, si cine mai doreste
    - Ziare: Redesteptare, Actualitatea, ziare online, situl nostru
    Discutie cu Meridian 22 pentru colectarea sacilor de gunoi
    Astept sugestiile voastre.
    Arpi
    Arpi
    Admin


    Numarul mesajelor : 168
    Data de inscriere : 27/03/2009
    Varsta : 43
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Arpi Vin Apr 03, 2009 2:57 pm

    Super ideea! cheers

    Ma bag si eu in aceasta actiune. flower

    Pentru sambata eu propun ora 10, cu intalnire in fata la liceului
    Brediceanu si de acolo ne impartim pe echipe.


    Ultima editare efectuata de catre Arpi in Dum Noi 28, 2010 11:17 am, editata de 1 ori
    avatar
    Norby


    Numarul mesajelor : 14
    Data de inscriere : 31/03/2009
    Varsta : 47

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Norby Dum Apr 05, 2009 11:49 am

    Actiunea Eco programata pe 11.04.2009 se anuleaza pe motiv de sarbatoare....Pastele catolic. affraid
    Ţîru Călin
    Ţîru Călin


    Numarul mesajelor : 186
    Data de inscriere : 30/03/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Ţîru Călin Lun Apr 06, 2009 3:05 am

    trebuia sa va ganditi inainte de a planifica ca e pastele( pentru cei care e)
    E cam aiurea , eu am facut afis , am anuntat Bredi , dupa care ..... tot eu sa pic de prost k ... stii nu mai facem k e pastele. Aiurea dar nah , eu oricum am zis k fac altceva in weekendul ala.
    binapaul
    binapaul


    Numarul mesajelor : 7
    Data de inscriere : 30/03/2009
    Varsta : 33
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  binapaul Lun Apr 06, 2009 11:04 am

    Am vorbit cu profesorii de la bredi despre amanare proiectului care era programat weekendu asta. As propune sa organizam actiunea eco pe data de 25.04 stiu ca multi vor fii la Rico plecati da cati ramanem putem organiza mai ales ca este ceva timp pana atunci, ce ziceti??
    Arpi
    Arpi
    Admin


    Numarul mesajelor : 168
    Data de inscriere : 27/03/2009
    Varsta : 43
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Arpi Mar Mai 05, 2009 7:57 am

    Gata! e batut in cuie!
    Vineri 8 Mai 2009 ora 13.45 alien


    Ultima editare efectuata de catre Arpi in Dum Noi 28, 2010 11:18 am, editata de 1 ori
    Gabriela
    Gabriela


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 30/04/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Orasul nostru intre om si natura

    Mesaj  Gabriela Mar Mai 05, 2009 10:19 am

    Vin si eu!
    Ţîru Călin
    Ţîru Călin


    Numarul mesajelor : 186
    Data de inscriere : 30/03/2009
    Varsta : 35
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Ţîru Călin Lun Mai 11, 2009 1:03 am

    Vineri "Recolta de primavara-vara" a fost un real succes.
    Multumim in primul rand elevilor si profesorilor de la CN Brediceanu pentru jutorul acordat, s-au starns in jur de 120-130 de saci mari de gunoi in cele mai diverse forme.


    Au fost aproximativ 50-60 de participanti.

    Dar am ramas uimit sa vad ca sambata seara, mergeam de acasa spre oras pe mal si sa vad ca uniii chiar si-au batut joc de munca noastra , adica erau cel putin 10-15 gunoaie pe iarba pe acolo( pungi , pachete de tigari, sticle , servetele... )

    Stateam sa ma gandesc daca chiar merita facut curat cand avem astfel de oameni in oras.
    Dar merita pentru ca daca nu facem noi , cine sa faca, cine sa deie un exemplu nesimtitilor?

    Multumesc inca odata elevilor, BRAVO , chiar ati dat un exemplu altora care nu prea gandesc, si cred ca nici nu prea vad ca cosul de gunoi se afla la maxim 50 de metri in fata lor( pe maluri chiar exista cosuri de gunoi)
    Gabriela
    Gabriela


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 30/04/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Orasul nostru - Intre om si natura

    Mesaj  Gabriela Mar Mai 12, 2009 1:48 am

    Pentru mine a fost o provocare sa particip la acest eveniment ECO.
    FELICITARI si MULTUMIRI tinerilor care s-au implicat si au luat in serios aceasta treaba de adunat gunoaie.
    Cred ca ar trebui mai des organizate astfel de actiuni si sensibilizata mai multa lume, fara a ne pierde speranta ca in viitor se va intelege de tot mai multa populatie ca e spre binele si mindria noastra sa pastram curatenia orasului nostru.
    -De vazut campania: "NU TE PUNE CU TIMISORENII"
    Arpi
    Arpi
    Admin


    Numarul mesajelor : 168
    Data de inscriere : 27/03/2009
    Varsta : 43
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Arpi Mar Mai 12, 2009 3:28 am

    Da! cheers A fost un succes!
    Eu am o propunere pentru urmatoarea actiune:
    Paduricea de la iesirea din Lugoj spre localiatea Victor Vlad Delamarina. Doar ca impactul nu cred ca este la fel de mare ca si o actiune in centrul orasului.

    Si acolo am putea implica elevii/profesorii din acea localitate.


    Ultima editare efectuata de catre Arpi in Dum Noi 28, 2010 11:18 am, editata de 1 ori
    Gabriela
    Gabriela


    Numarul mesajelor : 74
    Data de inscriere : 30/04/2009
    Varsta : 56
    Localizare : Lugoj

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re

    Mesaj  Gabriela Mar Mai 12, 2009 12:06 pm

    Mi se pare interesanta ideea. Daca e sa fie si nu am altceva stabilit la data respectiva, vin neaparat.
    Si in oras trebuie mobilizata, implicata mai multa lume,alte scoli si licee fara discriminare. Noi macar sa le propunem.
    avatar
    edward743


    Numarul mesajelor : 1
    Data de inscriere : 15/10/2014

    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Felicitări

    Mesaj  edward743 Mier Oct 15, 2014 10:13 pm

    Felicitări ARPI pentru succesul propunerii

    Da! noroc a fost un succes!
    Am o propunere pentru următoarea acțiune:
    Paduricea de la iesirea din Lugoj a localiatea Victor Vlad Delamarina. Doar nu cred că impactul este la fel de mare ca centrul de acțiune. Și acolo am putea angaja elevi / profesori în localitate.

    Continut sponsorizat


    Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj) Empty Re: Orasul nostru - Intre Om si Natura( Serie de manifestari si activitati in cadrul proiectului desfasurat de Colegiul National Coriolan Brediceanu Lugoj)

    Mesaj  Continut sponsorizat


      Data/ora curentă este: Dum Mai 19, 2024 12:46 pm